Історія – Освітній округ- опорний заклад освіти "Шкарівський академічний ліцей- центр позашкільної освіти"

Browse By

Історія

Шкарівські діти дістали змогу вчитися з появою в селі наприкінці XVІІІ ст. православної церкви Святого Духа. Навчання сільських дітей організував священник у невеликій сільській хаті під соломою. Діти вчилися писати й читати за граматикою і букварем, найбільше часу віддавали вивченню релігійних пісень, Закону Божого та Біблії.

На зламі XIX і XX ст.. у селі було відкрито земську однокласну школу. У 1903 році її реорганізовано у двокласну, в якій навчалися три групи учнів. У 1909 р. Васильківський повіт на кошти земства збудував нову школу. Це був дерев’яний будинок, обкладений цеглою, що зберігся до сьогодні. Школа називалася двокласним сільським училищем. У селі працювали також недільні школи, що давали освіту дорослим.

У 1930 р. Шкарівська школа набула статус семирічної. Перший випуск вона відсвяткувала в 1934 році.

У роки війни школа не працювала. ЇЇ приміщення німці використовували для комендатури, в одній із кімнат утримували коней і військовополонених.

Після визволення села почала працювати й семирічна школа під керівництвом директора І.П.Дмитраша. Поступово міцніла їїматеріальна база. У 1948/1949 навчальному році в закладі з’явилися стандартні учнівські парти. Школа комплектується педагогічними кадрами. У 1948 р. її очолив фронтовик К.І.Кукса.

У 1960 р. неповну середню школу реорганізовано у восьмирічну, педагогічний колектив збільшується до 16 учителів, 9 з яких мали вищу освіту.

Заклад на той час був перевантажений. Діти навчалися у двох приміщеннях у дві зміни. Будувати нову школу розпочав у 1976р. ПМК-17м.Біла Церква на кошти радгоспу «Білоцерківський». За рік поряд із колишнім приміщенням підвівся триповерховий будинок-красень.

1 вересня 1977 р. відбулося урочисте відкриття Шкарівської середньої школи. Це
було свято всього села.  Школа має добре обладнані класи і кабінети, майстерню, спортивну та актову зали, їдальню. Сьогодні учні школи беруть активну участь у науково-дослідній роботі Малої академії наук.

 

Андрій Ярошевич

 

3,032 total views, 1 views today