Порядок зарахування учнів до 1-го класу 2018/19 н.р. – Освітній округ- опорний заклад освіти "Шкарівський академічний ліцей- центр позашкільної освіти"

Browse By

Порядок зарахування учнів до 1-го класу 2018/19 н.р.

У Міністерстві освіти і науки розповіли про нововведення, які планують ввести з 2018 року для першокласників.

З 2018 року в Україні кардинально змінилися правила прийому дітей до першого класу – батьки більше не можуть вибирати для свого чада “хорошу” школу, і змушені відправляти дітей до першого класу за місцем проживання.

Такі зміни набули чинності після прийняття закону “Про освіту”. Згідно з новими правилами, діти, які прописані і проживають на території, яку обслуговує школа, не проходитимуть конкурсний відбір для зарахування до навчального закладу. Ці діти матимуть право на першочергове зарахування до школи.

Таке право також отримають учні, брати чи сестри яких вже навчаються у цьому закладі, та діти вчителів, які там викладають.

Набір першокласників буде тривати до 1 червня, а з початку літа, якщо залишаться вільні місця, дитину можуть зарахувати до вибраної школи, а не за місцем проживання. Однак в такому випадку вже буде проводитися конкурс.

Етапи зарахування дітей до першого класу:

  • 23 квітня – 31 травня:здійснюється прийом документів дітей та зарахування, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи.
  • 1 червня – 15 червня: навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились прийому дітей з мікрорайону.
  • До1 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування.

Нововведення також забороняють збір грошей і дозволяють не носити форму. А ще планується рівномірний розподіл навантаження на вчителів – не більше ніж 30 дітей у класі.

У новому законі йдеться і про те, що навчальні заклади будуть розподілені на типи:впродовж 5 років школи поміняють статути і стануть відповідати трьом типам – початковій школі, гімназії (5-9 класи) і ліцею (10-12 класи).

Зараз це основні нововведення, які вже змушують батьків задуматися. Але як це буде впроваджуватися на практиці і чи не створить це проблем навчальним закладам, стане відомо, коли батьки почнуть подавати документи для прийому до першого класу.

Про затвердження порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти
Завантажити PDF файл

Наказ набір до 1 класу
Завантажити PDF файл

Завантажити PDF файл

Завантажити PDF файл

1,342 total views, 3 views today